CB2518T681M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Mfr.Part #:
CB2518T681M
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors 1007(2518 Metric) SMD/SMT 680 µH 20 % 30 mA 17 Ω
ParameterValue
Tolerance20 %
Height2 mm
Self Resonant Frequency3 MHz
Current Rating30 mA
DC Resistance (DCR)17 Ω
Inductance680 µH
Max Saturation Current30 mA
Max Temperature Rise Current90 mA
Max Length2.7 mm
Max Width2 mm
Min Length2.3 mm
Min Width1.6 mm