
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height | 2 mm |
| Self Resonant Frequency | 3 MHz |
| Current Rating | 30 mA |
| DC Resistance (DCR) | 17 Ω |
| Inductance | 680 µH |
| Max Saturation Current | 30 mA |
| Max Temperature Rise Current | 90 mA |
| Max Length | 2.7 mm |
| Max Width | 2 mm |
| Min Length | 2.3 mm |
| Min Width | 1.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09782
Ext.Price$0.09782
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09782 | $0.09782 |
| 10 | $0.08748 | $0.87480 |
| 50 | $0.07824 | $3.91200 |
| 100 | $0.06953 | $6.95300 |
| 500 | $0.06179 | $30.89500 |
| 1000 | $0.05750 | $57.50000 |
| 3000 | $0.05351 | $160.53000 |
